Nowy osadzak gazowy od Rawlplug

552px-x-230px.jpg

OSADZAK GAZOWY DO BETONU I STALI RAWLPLUG R-RAWL-SC40 II GENERACJI

Gazowy osadzak do betonu i stali R-RAWL-SC40II generacji to narzędzie umożliwiające seryjne osadzanie gwoździ w betonie i stali konstrukcyjnej z wykorzystaniem napędu gazowego, znacznie zwiększając efektywność prac instalacyjnych, elektrycznych i montażu konstrukcji systemów suchej zabudowy.

Montaż seryjny wymaga powtarzalności, szybkości i precyzji. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowy osadzak do betonu i stali R-RAWL-SC40 II generacji marki Rawlplug.  Jest on idealnym narzędziem wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą powtarzalnych zamocowań. Do typowych aplikacji należą: montaż uchwytów koryt i kanałów kablowych, uchwytów do kabli i rurek instalacyjnych, obejm i uchwytów hydraulicznych, profili w systemach suchej zabudowy, a także zabezpieczanie siatki drucianej jako zbrojenia tynku za pomocą specjalnej podkładki dociskowej.

osadzak2.png

Pracuj szybciej, dłużej i wydajniej

Współczesne wykonawstwo to najczęściej presja czasu, a najlepsze na rynku narzędzia muszą jej sprostać, ograniczając do minimum momenty przestoju z przyczyn technicznych. Dlatego w nowym osadzaku Rawlplug mamy wytrzymałą i ergonomiczną baterię Li-Ion o pojemności 2.5 Ah i napięciu 7,2 V, dzięki której użytkownik nie musi przerywać pracy. Co to dla niego oznacza? Przede wszystkim wydłużony czas pracy, pozwalający na wykonanie aż 8000 zamocowań na jednym cyklu działania baterii. Dołączony do osadzaka zestaw zawiera dwa akumulatory, które można ładować i wykorzystywać naprzemiennie – oznacza to aż 16.000 mocowań możliwych do wykonania bez przerwy. Ogromne znaczenie dla warunków pracy ma także skrócony do 30 min czas ładowania nowego osadzaka – to aż o 2/3 mniej od niektórych jego odpowiedników.

Dzięki energii osadzania (80 J) zapewnionej przez mieszankę gazu, wykonanie każdego zamocowania trwa niespełna 1 sekundę. W porównaniu z szybkością ręcznego wbijania zamocowań czas montażu uległ skróceniu aż 15-krotnie – przy konieczności seryjnego użycia oszczędności są więcej niż wymierne.

Precyzja i wygoda pracy

Nowy osadzak R-RAWL-SC40 II generacji posiada system regulacji głębokości osadzania. Zamiast bezstopniowego pokrętła regulacji, zastosowany został dwupołożeniowy mechanizm pozwalający na precyzyjne regulowanie głębokości montażu we wszystkich rodzajach podłoża i w każdej aplikacji. Zapewnia on dokładny zakres regulacji przy zachowaniu prostoty konstrukcji i łatwości obsługi.

Nowa generacja osadzaka Rawlplug wyróżnia się także poprawioną ergonomią: dla większej wygody operatora zmieniono ułożenie rękojeści, co znacznie poprawiło wyważenie całej maszyny, a także zredukowano wagę narzędzia do zaledwie 3,4 kg, co istotnie wpływa na jak najwyższy komfort pracy. Kompaktowa konstrukcja osadzaka zapewnia łatwość manewrowania w trudno dostępnych miejscach. Co ważne w przypadku montażu na stropach, magnetyczna nasadka na lufę pozwala na zamocowanie uchwytu stalowego bez przytrzymywania.

Konstrukcja urządzenia zapewnia ochronę komponentów wewnętrznych przed kurzem i większymi odpryskami betonu, które powstają podczas montażu. Osłona została zaprojektowana tak, aby maksymalnie chronić urządzenie przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie zapewnić swobodę pracy, zwłaszcza w pobliżu ścian czy słupów. Budowa jej przedniej części zapewnia o wiele lepszą ochronę, co sprawia, że żywotność narzędzia została zwiększona o około 40%. Dzięki temu możemy mieć pewność, że przestoje w pracy spowodowane dostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza narzędzia zostały ograniczone do minimum.

Eksperckie wsparcie profesjonalistów

Opracowując nową generację osadzaka, Rawlplug chciał stworzył narzędzie, w którym skupiają się rozwiązania wszystkich problemów, jakich można się spodziewać w kategorii montażu bezpośredniego. R-RAWL-SC40II generacji dostępne jest w podręcznej, kompaktowej walizce wraz z kompletem dwóch wytrzymałych baterii Li-Ion, ładowarką do szybkiego ładowania akumulatorów, startowym zestawem gwoździ, a także zestawem ochronnym dla operatora, składającym się z okularów i ochraniaczy słuchu. Wszelkie szczegóły dotyczące obsługi osadzaka opisane zostały w przejrzystej instrukcji użytkownika, która pozwala rozpocząć zupełnie nowy etap prac budowlanych – etap, na którym ręczna aplikacja zamocowań będzie szybsza, dokładniejsza i wydajniejsza niż dotychczas.

  osadzak.pngosadzak3.png

Napisz do nas